آزمایشگاه شیمی مواد غذایی

مشخصات مدیر آزمایشگاه

نام ونام خانوادگی:

تحصیلات:

شماره تماس:

051-35425317

ایمیل:این آزمایشگاه دارای بیش ازدو دهه تجربه موفق در زمینه اجرای طرحهای پژوهشی است و با داشتن تجهیزات پیشرفته آماده سازی نمونه بروش هضم میکرویو وتجهیزات عمومی مانند ترازوی حساس 00001/0گرم ، آون کوره و.... می تواند کنترل کیفی نمونه های مورد نیاز واحدهای صنعتی را انجام داده و نیز در ارائه خدمات آزمایشگاهی با دانشجویان کارشناسی ارشد ، دکتری  و واحدهای صنعتی ، ومراکز دولتی کارآفرینان و واحدهای مراکز رشد همکاری نزدیکی دارد.

تجهیزات:

نام دستگاه: ترمورگلاتور(بن ماری همراه با سیستم سرمایش) این دستگاه قابلیت کنترل در مایع درون مخزن با دقت بالا را داراست. گستره دمایی آن از C°-50 تا 200°C و همچنین حساسیت دمایی اش 0.1°c/min می باشد. .
مدل: Frigomix-s
کشور سازنده: آلمان
نام دستگاه: کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا(HPLC)
این دستگاه یکی از مهمترین دستگاههای آنالیز می که از آن می توان در شناسایی انواع ویتامینهای محلول در آب و چربی، مواد نفتی، حلالها، اسیدهای چرب، مواد اولیه دارویی، آنیون های آلی و معدنی استفاده کرد. سیستم پمپ حلال آن 4 کاناله با قدرت انتخاب حلالهای مختلف می باشد. دارای دتکتور Uv-vis و انواع ستونهای Bpc فاز معکوس و نرمال و ستونهای قطبی , NH2 CN- می باشد.
مدل: PU4100
کشور سازنده:
آلماننام دستگاه: میکرویو سنتز
این دستگاه برای سنتز وهضم وآماده سازی نمونه های موادمعدنی وآلی ازجمله گیاه ، خاک وموادغذایی کاربرد دارد . ومیتواند 10 نمونه را بطور همزمان با سرعت بالا تحت اشعه میکرویو تا فشار 50 آتمسفر و دمای 220 درجه بروش اسیدی هضم نماید .  
مدل: Microsynth
کشور سازنده: ایتالیا

نام دستگاه: تعیین نقطه ذوب و جوش
این دستگاه برای اندازه گیری نقطه ذوب و جوش مواد آلی به کار می رود. گستره دمایی آن تا 280 درجه سانتی گراد بوده و قابل برنامه ریزی حرارتی در حد 0.5°C/min می باشد.
مدل: Buchi 530
کشور سازنده: ایتالیا

نام دستگاه:
این دستگاه یکی از دستگاههای آنالیز می باشد می باشد که دارای کاربردهای متعددی از جمله جداسازی و شناسایی مواد آلی فرار مانند حلالها، اسلنسها و سایر مواد آلی می باشد. دارای دو نوع دتکتور TCD و FID ، انواع ستونهای Paccked شیشه ای بوده و ارائه نتایج و کروماتوگرام توسط نرم افزار انجام پذیر می باشد.
مدل: PU 4500
کشور سازنده: انگلیس