دستگاه آسیاب غلتکی میکرونیزه با کاربرد فراوان در صنایع غذایی برای نخستین بار در کشور توسط محققان پژوهشکده علوم و صنایع غذایی طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی دکتر قدیر رجب زاده رئیس این پژوهشکده در آیین رونمایی از این دستگاه که در حاشیه مراسم افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی آی فود ۲۰۱۷ در مشهد برگزار شد گفت: مزیت این دستگاه نسبت به نمونه خارجی ان طراحی مکانیزم تنظیم فاصله غلتک ها و سامانه سرمایش و گرمایش آنها می باشد.

وی ادامه داد : با طراحی و ساخت آسیاب غلتکی میکرونیزه به میزان ۵۰ درصد صرفه جویی ارزی در ازای واردات هر دستگاه  برای کشور صورت میگیرد.

وی علاوه بر قیمت ارزان در خصوص سایر مزایای ساخت این دستگاه اظهار کرد: بومی سازی فناوری، در دسترس بودن خدمات پس از فروش و نیز طراحی و ساخت سفارشی و متناسب با نیاز مشتری از دیگر مزایای دستیابی به این دانش فنی به شمار می رود.

وی سرعت بالا، سایش کم، قابلیت تنظیم دما، یکنواختی اندازه ذرات،  دقت و تکرار پذیری اندازه ذرات، سادگی بهره برداری و نگهداری و قابلیت تنظیم اندازه ذرات ورودی و خروجی را از جمله مزیت های بهره گیری از این دستگاه  در صنعت غذا دانست و افزود: ذرات ورودی با اندازه ۱۰۰ الی ۳۰۰ میکرون در این دستگاه به ۱۰ الی ۷۰ میکرون کاهش می یابد.