گروه های پژوهشی

گروه فرآوری موادغذایی

ر این گروه کلیه فعالیت‌های پژوهشی مرتبط با فرآیندهای مواد غذایی و توسعه و بهبود آن‌ها با تاکید بر فناوری‌های نوین، فرآوری فرمولاسیون‌های غذایی جدید با رویکرد توسعه و بهبود غذای سالم انجام می‌شود. مهندسی فرمولاسیون‌های غذایی با استفاده از ساختارهای نوین با رویکرد توسعه غذای سالم از زمینه های فعالیت این گروه است

مشاهده گروه

گروه زیست فناوری مواد غذایی

گروه زیست فناوری مواد غذایی با بهره‌گیری از توان علمی اعضای گروه و بکارگیری تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی به انجام پژوهش های علمی و کاربردی در زمینه های تخصصی علوم و صنایع غذایی با رویکرد زیست فناوری می‌پردازد. بخشي از فعاليت هاي این گروه ارايه خدمات به سازمان ها و مراكز آموزشي و پژوهشي و صنعتي مي باشد.

مشاهده گروه

گروه شیمی مواد غذایی

این گروه در زمینه های مختلف شیمی مواد غذایی از جمله استخراج و شناسایی ترکیبات موثره طبیعی و کاربرد آنها در فرمولاسیون مواد غذایی، امولسیون های غذایی، ایمنی و سلامت غذایی، روشهای تشخیص و حذف آلاینده های مواد غذایی، آنتی اکسیدان ها و نیز بسته بندی مواد غذایی فعالیت پژوهشی دارد.

مشاهده گروه

گروه نانو فناوری مواد غذایی

گروه نانو فناوری مواد غذایی یکی از گروه های پژوهشي پژوهشکده علوم و صنایع غذایی می باشد. محوریت کلی فعالیت در این گروه، استفاده از فناوری نانو در علوم و صنایع غذایی در قالب انجام طرح های پژوهشی همچنین انجام اقدامات لازم به منظور تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشی می باشد.

مشاهده گروه

گروه طراحی ماشین آلات صنایع غذایی

این گروه به منظور پیگیری تحقق اهداف پژوهشکده در زمینه های ایجاد، انتقال و تجاری سازی فناوری در حوزه ماشین آلات صنایع غذایی و با برخورداری از اعضای هیئت علمی متخصص در گرایش های مکانیک ،مواد و برق و الکترونیک و نیز بهره گیری از پایلوت های تحقیقاتی مجهز و تخصصی فعالیت می نماید

مشاهده گروه